Dan Zemlje je letni dogodek, ki se praznuje 22. aprila, ko se odvijajo različne dejavnosti za osveščanje glede varovanja okolja. Praznovanje se je prvič organiziralo leta 1970.

V sredo, 18. aprila bomo imeli na naši šoli, OŠ Cerklje ob Krki, naravoslovni dan – EKO DAN, ob Dnevu Zemlje. Sodelovali bodo učenci od 1. do 9. razreda, pa tudi otroci vrtca.

Delo bo potekalo na terenu (ob reki Krki, potoku Brnik, na kmetiji Mladkovič, na kmetiji Ograjšek), ob šoli – učenci bodo zasadili oziroma zasejali dvignjene grede in v učilnicah, kjer bodo potekale različne delavnice.

Učenci se bodo seznanili s pomenom lokalno pridelane hrane, s samooskrbo, izdelali bodo hotel za žuželke, kuhali iz lokalno pridelanih in bio sestavin, sadili bodo lončnice, naredili bodo kemijsko in biološko analizo reke Krke in potočka Brnik in se posvečali živalim v terariju in akvariju.

Zapisala: Dušanka Filipič

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost