V sredo smo začeli s predavanjem Johna Boyda na temo podnebnih sprememb, ki je z znanstvenimi dokazi prikazal, kaj se dogaja z našim ozračjem in to še podkrepil z veliko slikovnega materiala. Težava ni samo v ozračju, ampak tudi v oceanskih tokovih, ki so šli popolnoma iz svojih okvirjev. Prikazal je, kako se različne države lotevajo teh problemov in kaj vse lahko še naredimo. Poudaril je, da je veliko odvisno tudi od mladih, da se jih veliko premalo zaveda, kako resna je situacija. Po vsem, kar so slišali, so učenci v mešanih skupinah izdelali predstavitve.
Obiskali smo še Zbirni center Boršt, kjer so nam podrobno razložili, kaj vse sprejemajo in kam gredo vsi ti odpadki. Z zanimanjem so poslušali, kako gospodinjstva dobijo dva opozorila, preden center pokliče inšpektorja, ki predpiše globo. Strinjali so se, da so v ostalih državah (Turčija, Romunija, Poljska) glede recikliranja še daleč za nami. 
Nameravali smo tudi posaditi drevo, vendar smo zaradi dežja to prestavili na petek. 
Po kosilu smo zaradi slabega vremena namesto pohoda na Šentvid izvedli delavnico z eteričnimi olji z učiteljico Anjo, pri kateri so udeleženci izdelali tudi razpršilo za komarje, nekaj učencev pa je izdelalo timijanov čaj in melisino limonado. 
Dan smo končali polni novih vtisov in zavedanja, da moramo res čisto vsi skrbeti za naš svet, Anjina delavnica je bila pa pika na i.
 
 
(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost